מה צריך לדעת על אדריכלים?

מה עושים אדריכלים? מהם סוגי האדריכלים? איך אתה בוחר אחד לפרויקט שלך? מאמר זה יענה על שאלות אלו ועוד. אדריכלים הם אנשי מקצוע המתכננים, מתכננים ומפקחים על בניית מבנים. תפקידו של אדריכל הוא לתכנן ולעצב את החלל בתוך ומסביב לבניינים. במילים אחרות, הם מתכננים את החלל כך שהם יהיו נוחים ויפים. אדריכלים גם מעצבים את החלל סביב בניין, והם יכולים לעזור לך בכך.

מה עושים אדריכלים?

אדריכלים אחראים על תכנון מקומות, מבנים ואפילו ערים שלמות. אנשי מקצוע אלה רואים את האסתטיקה, הנגישות והפונקציונליות של בניין לפני עיצובו. בנוסף, הם רואים את העלות, האנרגיה והסביבה בעת יצירת עיצוב. אדריכלים מנהלים גם פרויקטים של בנייה ומתאמים את עבודתם של אנשי מקצוע אחרים. כמה אדריכלים מתמחים בשלב אחד של העבודה או סוג מסוים של הבניין, בעוד אחרים מתמקדים שירותי תכנון או ניהול הבנייה.

אדריכלים מורשים מעצבים כל דבר, החל מבתים ועד גורדי שחקים וערים. הם משתמשים באמנות ובמדע כדי ליצור את המרחב המושלם עבור אנשים וסחורות כאחד. אדריכל מורשה יהיה לציית לכל תקנות הבנייה, והם גם לדבוק בסטנדרטים אתיים. בנוסף לכך, אדריכלים מורשים צפויים לעמוד בקצב ההתפתחות והחינוך המקצועי. תואר באדריכלות עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר עבור אדריכל שאפתן. תוכלו למצוא מגוון רחב של הזדמנויות עבודה על ידי לימוד אדריכלות והכרת המקצוע.

אדריכלים יוצרים מסמכים ומדריכים עבור לקוחותיהם, והם עשויים לעבוד גם עם אנשי מקצוע אחרים. עם זאת, תיאור התפקיד של אדריכל עשוי לחפוף בחברות קטנות יותר ובחברות גדולות יותר. אולם במקרה של אדריכלים עצמאיים, תפקידם עשוי להיות מורכב יותר, מכיוון שהם אחראים על הפרויקט כולו. כתוצאה מכך, זה יכול להיות מתיש להיות אדריכל עצמאי. זו הסיבה שרוב האדריכלים מעדיפים לעבוד כחלק מחברה גדולה יותר.

למה אתה צריך אדריכל?

שכירת אדריכל נראה אינטואיטיבי, בהתחשב בכך שאתה צריך לשלם עבור השירותים שלהם. אחרי הכל, אדריכל יוסיף את שכר הטרחה המקצועי שלו לתקציב שלך. אבל אדריכל טוב יכול לחסוך לך כסף על ידי הנדסת ערך, או להמציא דרכים להשיג את התכונות הרצויות עבור פחות. הם יכולים גם להדריך אותך מטעויות ולעזור לך למצוא חומרי בניין חסכוניים. אולי תרצה לשכור אדריכל שיעצב את הבית או המשרד שלך, אך עליך לקחת בחשבון את העלויות.

אדריכל יכול לפקוח עין על התקדמות הפרויקט, לשמש כסנגור שלך בין קבלנים ולעדכן אותך לגבי עלויות הפרויקט. אדריכלים נשכרים בדרך כלל לפני קבלנים, מה שמקל עליהם לבצע שינויים במידת הצורך. מערך התוכניות המלא שלהם לפרויקט כולל עיבוד של החלק החיצוני ופנים הבניין. אתה יכול לבצע שינויים משמעותיים לאחר קבלנים להתחיל הצעות, ואם אתה עושה, האדריכל שלך יכול לעשות שוב את התוכניות תמורת תשלום נוסף.

אדריכל יכיר את דרישות קוד הבנייה ודרכים חלופיות לפתרון בעיות מבניות. הם גם יכינו את מרבית התיעוד להיתרי בנייה ויתאמו עם אנשי מקצוע אחרים בתחום הבנייה כמו מכניקת מיזוג אוויר ומהנדסי מבנה. אדריכל צריך להיות הקול שלך לאיכות ולייצג אותך, לא רק לאדריכל. אדריכל טוב גם יעזור לך למצוא קבלן ובונה טוב. אלה רק חלק מהיתרונות של שכירת אדריכל.

מהם סוגי האדריכלים?

בעוד שרוב האנשים חושבים על אדריכל כאדם שמתכנן מבנים ופארקים, ישנם סוגים רבים ושונים של אדריכלים. תחום קריירה זה כולל כל דבר, החל מאדריכלות נוף ועד פיתוח תוכנה. בנוסף לתכנון ובניית מבנים, אדריכלים יכולים לעבוד עם תוכנה, נופים וכבישים מהירים. על מנת לעזור לך לבחור נתיב ספציפי, הנה כמה סוגים שונים של אדריכלים ואת העמדות הקשורות. בואו נסתכל על כמה מן הסוגים הנפוצים ביותר.

אדריכלים תעשייתיים מתמקדים בתכנון מבנים לתעשיות שונות, כולל ייצור. עליהם לשקול גם צורה וגם פונקציה כדי ליצור מרחב שייצר מוצר סופי רצוי. כתוצאה מכך, העיצובים שלהם חייבים לעמוד בתקני בטיחות ויעילות קפדניים. בניגוד לאדריכלי מגורים, אדריכלים תעשייתיים יכולים להרוויח משכורות גבוהות, במיוחד אם הם מתמחים בענף יחיד. ואם עבודתם כרוכה בפרויקטים מסחריים, הם יכולים להתמקד בכמה סוגים שונים של מבנים, כל אחד עם קבוצה משלו של צרכים.

שיטות מבוססות ניסיון קלות יותר לשווק לחברות חדשות יותר. עם זאת, אדריכלים צעירים יותר עשויים להיות ממוקמים טוב יותר לשווק את ניסיונם הרב. כתוצאה מכך, פרקטיקות מבוססות ניסיון עשויות להיות בעלות סיכוי גבוה יותר למשוך פרויקטים מורכבים יותר. זה יכול להפוך אותם לאטרקטיביים יותר עבור מעסיקים, שיתפסו את האדריכלים שלהם כבעלי הניסיון הרב ביותר בענף שלהם. אז, אם אתה מעוניין להיות אדריכל, לשקול קריירה בתחום זה!

לחצו כאן על מנת למצוא אדריכלים בשרון.