עבודות גובה

עבודה בגובה יכולה להיות אחת העבודות המסוכנות ביותר. כישלון בכך עלול לגרום לפציעה או אפילו למוות אם לא נעשה נכון.

חקיקה הנוגעת לעבודה בגובה מחייבת את כל הפעילויות בבטחה על ידי כוח אדם מוסמך עם הכישורים, הידע והניסיון. יתר על כן, יש לבדוק באופן קבוע מערכות הגנה מפני סתיו במרווחים של 12 חודשים למטרות ציות.

מדוע עבודות גובה חשובות?

אם אתה מבצע משימה המהווה סיכון לנפילה ועלול לגרום לפגיעה אישית, היא נחשבת לעבודה בגובה (WAH), ועליך לקבוע בכל הסכנות הפוטנציאליות. זה יכול לכלול כל דבר, החל מהקמת שלטים או אורות וכלה בניקוי חלונות גבוהים.

חיוני שהעבודה בגובה תתבצע על ידי אנשים מוסמכים עם הכישורים והידע הדרושים. יש לפקח עליהם כראוי ולהשתמש בציוד מתאים כדי לבצע את עבודתם בבטחה.

עובדים צריכים להיות מסוגלים לשים כראוי ולחבר רתמת מעצר נפילה ולהבין את הסיכונים והמדדים הדרושים למזעור – כמו הגנה קולקטיבית והגנה אישית.

הגובה עובד לא רק משפר את הבטיחות, אלא שהם דרך יעילה להגביר את המורל והפרודוקטיביות בעבודה. הם מצמצמים זמן השבתה, חוסכים כסף ומושכים עובדים מוכשרים ונאמנים כאחד.

על המעסיקים מוטלת האחריות להבטיח שהעבודה בגובה מתבצעת בבטחה. עליהם לוודא שהם עוקבים אחר כל התקנות ולספק הכשרה ופיקוח מתאימים עבור אנשי הצוות שלהם.

מה לדעת על עבודות גובה?

עבודות גובה הן חלק בלתי נפרד מפעילויות בנייה רבות, החל מגגות ועד לבנים ונגרות. בדרך כלל הם נמצאים בתחבורה, שירותים ותעשיות שירות.

חיוני להיות מודע לכך שעבודה בגובה יכולה להיות מסוכנת, ויש להימנע ממנה בכל הזדמנות אפשרית. מלבד הקפדה על כך שהתפקיד מתבצע על ידי כוח אדם מוסמך, ישנם כמה צעדים שתוכלו לנקוט כדי לצמצם את הסיכוי לנפילות ופציעות במקום העבודה.

עריכת הערכת סיכונים מקיפה לפני תחילת העבודה כלשהי במשימה בגובה היא בעלת חשיבות עליונה. פעולה זו תאפשר לך להחליט איזה ציוד נחוץ וכיצד הטוב ביותר לנצל אותו.

מרכיב חשוב נוסף בהפחתת הסיכון לתאונות הוא הכשרה. עובדים שקיבלו הדרכה בעבודה בגבהים מרגישים לעתים קרובות יותר בטוחים ומובטחים בתפקידם, מה שמאפשר להם להשלים משימות ביעילות ללא שום בעיה.

זה משפר את בטיחות העובדים ומגביר את המורל שלהם, מה שמוביל לרמות תפוקה גבוהות יותר. זה בתורו מוביל להגברת הרווחים לעסק ולשורה התחתונה הבריאה יותר.

טיפים לבחירת עבודות גובה

למצוא את הגובה האידיאלי לתלות את התמונות שלך יכול להיות מסובך. להלן מספר טיפים שתוכלו לעקוב אחריהם כדי להבטיח שהיצירה גלויה ולא כל כך גבוהה עד שהאורחים צריכים להטות את ראשם לאחור כדי לראות אותה כראוי. כהנחיה כללית, תליית יצירות אמנות בין 150 – 160 סנטימטרים מעל מפלס הרצפה; זה מספק גובה עיניים ממוצע כמו גם שמירה על יצירות אמנות הרבה מעל כל ריהוט שעשוי להיות ברקע. כלל אצבע זה חל גם במסדרונות או במבואה שבהם האורחים ככל הנראה יעמדו מול יצירות האמנות שלך.

הקליקו לפרטים: gova-plus